Tisková zpráva: Chléb šestizrnný s červenou pšenicí a dvouzrnkou BIOLINIE obsadil druhé místo v soutěži Česká biopotravina roku 2015 kategorie Biopotraviny rostlinného původu

Staré Město, 10. září 2015 V konkurenci - 81 přihlášených biopotravin uspěl výrobek - Chléb šestizrnný s červenou pšenicí a dvouzrnkou BIOLINIE od společnosti PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města pod Sněžníkem. Jedná se o sypkou směs na přípravu vícezrnného chleba, která porotu zaujala svou kombinací moderního pojetí a tradice.

"Směs je originální ve svém složení. Obsahuje 10 různých plodin. Základ tvoří pšeničná chlebová a žitná chlebová mouka, ke kterým jsme doplnili mouku z tradičních zapomenutých obilovin - z dvouzrnky, červené pšenice a ječmene. Směs obohacují celé jáhly, ovesné vločky, červená čočka, semínka lnu a slunečnice. Díky pestrému složení má chléb jedinečnou strukturu, vůni i chu»,"říká Barbora Hernychová ze společnosti PRO-BIO, s.r.o.

Zákazníci ocení rychlou a snadnou přípravu, ke směsi stačí přidat pouze vodu a droždí. Směs je vhodná k pečení v troubě i v domácí pekárně. "V současné době se lidé vrací k domácímu pečení chleba. Naše směs nabízí návrat k této tradici v moderním pojetí," doplňuje Barbora Hernychová.

Vítěznou Českou biopotravinou pro rok 2015 se stala biorajčata ve vlastní š»ávě, která byla vypěstována a zpracována na Horňácké farmě v Hrubé Vrbce na Hodonínsku.

Výrobci všech oceněných biopotravin si převezmou hodnotné ceny v rámci Bioakademie konané 10. září na zámku v Lednici.

Soutěž Česká biopotravina je pořádána pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Státní zemědělské a potravinářské inspekce v rámci akce Září, měsíc biopotravin.

Další informace:
Ing. Barbora Hernychová, PRO-BIO, obchodní společnost s r.o.
Tel: 777 935 189
e-mail: hernychova@probio.cz
www.probio.cz, www.bioweb.cz